Roe v. Wade

Ivan's picture

Nebetičné pokritectvo celého ľavicového progresivizmu nevidí iba ten, kto ho nechce vidieť.

Po smrti toho nešťastného Floyda bol bordel v uliciach veľkích americkích miest celé mesiace. CNN a spol. ale prinášali reportáže o prevažne pokojních protestoch, pričom za reportérmi bolo vidieť horiace budovi. Súčasná viceprezidentka hovorila vtedi o tom, ako bi protesti nemali prestať. Ak aj polícia niekoho zadržala, o pár hodín bol vonku na kauciu, ktorú demokrati veľmi ochotne a štedro zasponzorovali.

Nasratí voliči Trumpa višli 6. januára 2021 po netransparentních voľbách do ulíc. Ochranka Kongresu nechá ale dvere budovi dokorán otvorené. A celá ľavica ide odvtedi z kože viskočiť potom čo, čuduj sa svete, do budovi vtrhne dav. Vtedajší návštevníci Kongresu sedia odvtedi na samotkách a žiadna kaucia im nehrozí, pretože ju súdi ani nepovolia. A termíni procesov sú v nedohľadne.

Bordel v uliciach splnil svoj účel, k moci sa dostali demokrati, takže všetki rasové problémi sú razom viriešené, takže viceprezidentka už nemusí hovoriť o tom, ako bi mali protesti pokračovať. Tie prvé, samozrejme. Tie druhé pochopiteľne nemali podľa tejto logiki ani začať, pretože ono veľmi záleží aj na tom, kto protestuje.

Nedávno Najvišší súd USA v kauze Roe v. Wade posunul rozhodovanie o tom, či potrati povoliť alebo nie na jednotlivé štáti. A ľavica sa ide znova zblázniť. Zrazu je znova počuť heslo "moje telo, moja voľba."

Odhliadnuc od nanajvíš diskutabilnej otázki, čo je čie telo v prípade tehotenstva, je pozoruhodné, že títo istí ľudia ani nepípli potom, čo nás tu vládi bezprecedentním spôsobom nútili očkovať sa proti covidu experimentálnou génovou terapiou. Kde bolo vtedi "moje telo, moja voľba"?