Radšej ani nemislieť

Ivan's picture

Každí národ má vraj takú vládu, akú si zaslúži, ale nie som si istí, či toto nie je voči nám až príliš tvrdé. Nejdem teraz šiť do vládi ako takej, ide mi o to, čo sa tu celkovo ponúka na našej politickej scéne. Na jednej strane súčasná vládna garnitúra, ktorá nemala najmenší problém počas uplinulích dvoch rokov likvidovať hlavne malích a stredních podnikateľov, diskriminovať nezaočkovaních a zadlžovať túto krajinu. A to je akože doprava orientovaná.

Na druhej strane bívalí komunista a jeho skrz naskrz skorumpovaná banda zlodejov, jeho mladší klon, prípadne čistí fašisti.

Nič dobré nás nečaká. Buď odmeníme tích, ktorí pod nami odpílili konár, alebo umožníme návrat tamtej cháski. Aspoň čo sa tíka regionálnich volieb mám v tom úplne jasno. Volím proti tejto vládnej koalícii, prípadne nevolím vôbec. Táto partia si musí biť vedomá toho, že za chibi sa platí.

A čo sa tíka parlamentu, mislel som si, že v tom mám tiež jasno. SaS. Ale fakt mám voliť tú SaS, ktorej líder nemá problém ďalších X rokov platiť rusku? Sme fakt až takí na hlavu padnutí, keď platíme tomu, kto nás nebude mať najmenší problém zhltnúť ako malinu pri najbližšej možnej príležitosti? Ja viem, poviete si, ale veď NATO to za nás vibaví, kebi niečo. A verím, že máte pravdu.

Ale stále je tu Ukrajina, ktorej skúste visvetliť, že nemôžete prestať platiť tomu, kto ich zrovnáva so zemou...Sloboda a solidarita - chcelo bi to asi zmeniť názov, pretože tento je na smiech.

Divím sa ale Ukrajincom, že tie ropovodi a plinovodi ešte nevihodili všetki do luftu...