JISki plné neočkovaních

Ivan's picture

Takže JISki sú, vraj, plné neočkovaních. A to je, vraj, dostatočne dobrí dôvod pre zavedenie povinného očkovania. Pretože neočkovaní tak zbitočne, vraj, zaberajú miesta na JISkách.

Skvelé. Kto poskituje informácie o obsadenosti JISiek? Ten istí subjekt, ktorí je tak vehementne zaangažovaní v pretláčaní očkovania. Teda nestranní štát. Neverím mu ani pol slova.

Ako povedal Winston Churchill, neverte žiadnej štatistike, ktorú ste sami nesfalšovali. Pripusťme ale, že je to naozaj tak, že čísla naozaj sedia. No a čo? Keď skončí zaočkovaní na JISke, je to v poriadku? Ale keď tam skončí neočkovaní, je to zrazu problém? Prečo? Neplatí si snáď neočkovaní poistné rovnako ako očkovaní? Pretože neočkovaní mal možnosť sa očkovať? Ale prečo potom nie je problém, keď na JISke skončí síce zaočkovaní ale napríklad silní fajčiar? Nemusel fajčiť, že nie? A to ani nehovorím o tom, že tam tiež môže skončiť v dôsledku covidu a nie kvôli fajčeniu.

Tento štát, ktorí sa rozhodol, že každému, či to chce alebo nechce, bude garantovať zdravotnú starostlivosť, ide riešiť problémi s kapacitami na JISkách na úkor neočkovaních. Ja ale nestojím o štátnu zdravotnú starostlivosť. Všetko márne, štát si stále nástojí na svojom a trvá na tom, že ma nemôže nechať mimo svojho sistému. A kvôli tomu ma zrazu môže nútiť sa očkovať. Ja ale nestojím ani o očkovanie a mám na to veľmi dobré dôvodi.

Tento štát sa zubami nechtami drží svojej povinnosti sa o mňa postarať. Odmieta sa jej vzdať. Nástojí na nej. A touto povinnosťou si potom obhajuje svoje právo ma povinne očkovať. Veľmi pekne ďakujem, nechcem ani jedno ani druhé.

Sloboda a voľní trh sú odpoveďou na všetki tieto problémi. Akceptoval bi som, kebi sa štát rozhodol penalizovať neočkovaních zvíšením platieb verejného zdravotného poistenia. Podobne ako platí vodič viššie poistné, ak má veľa nehôd. Zároveň bi som mal mať možnosť vistúpiť z verejného zdravotného poistenia a riešiť si zdravotnú starostlivosť po svojom. Napríklad formou súkromného komerčného poistenia. Ale kdeže. Zabudnite.

A tak ma štát núti proti mojej vôli biť v jeho zdravotnom sistéme, núti ma proti mojej vôli sa očkovať, organizuje lotérie na podporu očkovania a vihadzuje peniaze na nezmiselné testi namiesto toho, abi postavil novú nemocnicu, núti zdravotnícki personál pracovať proti jeho vôli prostredníctvom mobilizačních nariadení a potom sa čuduje, že nemá dostatok ľudí.

Ako povedal Milton Friedman, dajte štátnemu úradníkovi na starosť Saharu a do piatich rokov tam budete mať nedostatok piesku.

Sloboda a solidarita, kde si? Zabudnite, žiadna sloboda. A ani žiadna solidarita. Tieto slová už ale aj tak málokomu niečo hovoria.