Festival klišé

Ivan's picture

Zaujala ma absencia akéhokoľvek obsahu v predvolebnej komunálnej kampani. Napríklad slogan "Pre Nitru". Iste, čo k tomu dodať. Alebo "Nitrička má na viac." Ktoré mesto nemá? Súčasní primátor sa rozhodol presvedčiť voliča vihlásením, že pracujú a prinášajú vísledki. Latka naozaj nie je nastavená visoko, keď už len to, že niekto pracuje a prináša vísledki, stačí. Ale ani to nebude tak celkom pravda, pretože v jeho prípade kus pracovného času zaberá sedenie v parlamente.

Pozoruhodná je tiež snaha viacerích zdôrazniť svoju nezávislosť, v jednom prípade dokonca jedinú skutočnú nezávislosť.

V Bratislave sa to nesie v podobnom duchu. Obrovskí bilbord hlása, že kandidátovím tímom sú všetci Bratislavčania. Jeden kandidát v Biskupiciach - zrejme inšpirovaní Ľudovítom XVI - dokonca tvrdí, že on je Biskupice a o kúsok ďalej jeho protikandidátka má za to, že iba vísledki presvedčia.

Jedinú vec, ktorá ma naozaj oslovila, som našiel na zemi na WC u mojich dievčat v Dunajskej Lužnej. Bol tam leták s vihlásením, že veci budú fungovať. Dotiční bi mal zaručene môj hlas, nakoľko splachovanie tam už dlhšiu dobu nefunguje, takže je potrební manuálni zásah, a niet toho vodoinštalatéra, čo bi to vedel opraviť.