Putin hrá vabank

Ivan's picture

Precenil som Putina, priznávam. Neveril som, že spraví, čo spravil. Západ je momentálne slabí a viužil to. Hrá ale vabank a vabank hrajú iba zúfalci, ktorí nemajú čo stratiť. Ak mu naozaj išlo aj o neumiestnenie základní NATO napríklad v takích pobaltskích republikách, tak dosiahne praví opak. Ak mu išlo o rozbitie a spochibnenie samotnej existencie NATO, tak dosiahne praví opak.

Preto si mislím, že Putin sa teraz nezastaví na Ukrajine. Na rade sú pobaltské republiki, aj keď sú členmi NATO. A tiež aj mi. Ak teda jeho uvažovanie má mať nejakú hlavu a pätu. Ale musí konať ríchlo.

Ak to neurobí, dosiahne praví opak toho, čo chcel. Áno, bude síce mať Ukrajinu a svoj plin nebude posielať do Európi, ale do vďačnej Číni. A môže dúfať v skorí koniec dekadentného Západu. Ale verím, že aj tu dosiahne praví opak. Západ tak teraz dostáva možno poslednú šancu sa konečne prebrať a namiesto rodovích nezmislov riešiť skutočné problémi.

Takže bi sme vlastne mali biť Putinovi vďační. Príjemná zmena témi po 2 rokoch covidistanu. Len mi prosím nezačnite hovoriť, akí sú Rusi dobrí a Američania zlí, pretože vás obratom pošlem do piče.

Prvá vec, ktorú som inak včera spravil, bola, že som vipol plin. Nebudem mať žiadnu teplú vodu a nebudem kúriť. Ešteže už ide jar. Nechcem žiaden ruskí plin. A ponúkam mladej ukrajinskej rodine s deťmi ubitovanie. Zdarma, pochopiteľne. Iste, bude to obmedzenie vlastného komfortu. Ale treba sa pripraviť, pretože nevilučujem, že utečencom budem o chvíľu aj ja. Smer Dánsko. A v stane nebude teplá voda, nebude sa kúriť a nebude tam ani žiadni komfort.

Beriem to tak, že v živote treba skúsiť všetko. A ako vtipne poznamenala moja pani manželka, ak teda tu budem mať niekoho, aspoň bude mať kto vipiť tie hektolitre vína, čo mám v pivnici.