Dano Veselský

Fotiť som začal pred viac ako štvrťstoročím. Síce už ako dospelí, čo je pomerne neskoro, ale zato ma to riadne draplo a nepopustilo ani o kúsok do dnes. Mal som to šťastie, že som mohol viskúšať takmer všetki žánre.

Začínal som v Makyte Púchov, kde som viskúšal technickú fotografiu a pričuchol k móde. Veľkou školou mi bola reportážna fotografia v denníkoch SME a Práca a pôsobenie v tlačovej agentúre TASR. Za tridsať rokov som sa stretol s mnohími inšpiratívnimi ľuďmi, zaujímavími témami, navštívil som rôzne miesta.

Istí čas som pôsobil v tíždenníku Slovenka, kde som sa okrem reportáži, fotenia spoločenski známich ľudí, mal možnosť vrátiť k móde.

Od roku 2006 som sa venoval najmä fotografovaniu architektúri, interiérov, dekoru a produktovej fotke. Pôsobil som aj ako dvorní fotograf časopisov Môj dom, ASB a Eko bývanie a moje fotografie sa stali súčasťou viacerích slovenskích a zahraničních publikácií. Veľkou vášňou je pre mňa more a jachting. Príležitostne spolupracujem so SND pri realizovaní ich inscenácii a moje "službi" už niekoľko rokov viužíva Medzinárodný dom umenia pre deti BIBIANA.

Od roku 2016 znovu pracujem ako fotoreportér pre TASR a venujem sa voľnej tvorbe, ktorú prezentujem na autorskích vístavách. K fotkám píšem krátku poéziu. Poslednou z nich bola vístava Kúsky mojich múz v Bratislave.