Trump

Ivan's picture

Presne ako som sa obával - Trump vizíva na okamžité začatie mierovích rokovaní s ruskom, pretože vraj v opačnom prípade hrozí tretia svetová vojna. Bu bu bu, bojme sa, čo tam po tom, že akékoľvek mierové rokovania vichádzajú z predpokladu, že Ukrajina sa vzdá časti svojich území. Alebo snáď to máme chápať tak, že rusko sa dobrovoľne najprv stiahne na hranice z roku 1991 a teda sa vzdá aj Krimu? Iste nie, všakže.

Takže zostávam fanúšikom Bidena. Toho skorumpovaného Bidena, ktorí sa k moci dostal v netransparentních voľbách. Ukrajina na tom nič nezmenila.

Zmenila ale môj postoj k celej veci. Vôbec sa nenahnevám, keď aj v najbližších voľbách, v ktorích - ako je čoraz zrejmejšie - bude znova kandidovať Trump, prerušia sčítavanie hlasov v rozhodujúcich mestách rozhodujúcich štátov a viženú pozorovateľov. Ak to má pomôcť tomu, že Trump nevihrá, buď již.

A presne takto rozmíšľala celá demokratická Amerika pri posledních voľbách, akurát to nepovedala nahlas, ale s rovním ksichtom tvrdila, že všetki tie podivuhodné veci okolo ostatních volieb boli úplne v poriadku. S demokraciou to síce nemá nič spoločné, ale rovnako ako sú aj dôležitejšie veci ako mier, sú aj dôležitejšie veci ako demokracia.