Joe Biden alebo nikdi nehovor nikdi

Ivan's picture

Nikdi nehovor nikdi, vravia. A majú pravdu. Nikdi bi som si nebol pomislel, že sa stanem podporovateľ Joe Bidena. Iste nie potom ako sa dostal k moci vďaka masívnej pomoci médií a sociálnich sietí v netransparentních voľbách. S ničím z jeho politiki nesúhlasím s vínimkou Ukrajini. To však stačí na to, abi som mu teraz držal palce.

Nie že bi v tej veci nemohol urobiť oveľa viac. V prípade Trumpa v otázke Ukrajini ale človek vôbec nevie, na čom je. Nie je ho počuť prakticki vôbec. Iba raz som zachitil jeho víhradu, že polovičaté nedôsledné sankcie voči rusku nemajú víznam. Neviem ale, či tím mienil, že bi sa mali pritvrdiť alebo naopak zrušiť. Možno inak s Bidenom súhlasí, len to nechce povedať nahlas. A možno nie, možno vôbec nechce podporovať Ukrajinu a tiež to nechce povedať nahlas, pretože sa bojí reakcie voličov.

Ukrajina je téma tém. Tam sa teraz odohráva okrem vojni zbraní aj vojna hodnôt. Ukrajina nesmie túto vojnu prehrať, ak sa Západ nemá stať závislí na tom, čo si nejakí zakomplexovaní tajtrlík v kremli práve zmislí.

Všetki ostatné témi idú až za ňou.