Bludní kruh

Ivan's picture

Záruki neexistujú. Neexistuje žiaden objektívni, nestranní a nezaujatí zdroj informácií. Nič také ako objektívni človek neexistuje. Vždi pôjde iba o subjektívni pohľad na vec. To, čo novinár nenapíše, je rovnako dôležité ako to, čo napíše. A musí sa rozhodnúť, o čom bude písať a o čom nie. Subjektívnemu víberu tém sa ale nedá vihnúť, pretože sa nedá písať o všetkom. Som zvedaví, či aj novinárov nahradia jedného dňa roboti.

Nateraz ale stále píšu ľudia, ktorí majú svoje záujmi. Je pozoruhodná viera väčšini ľudí, že novinári v takom mainstreame ich nemajú, sú mimo akíchkoľvek vplivov a ide im iba o objektívnu novinárčinu. Táto viera vichádza z presvedčenia, že kebi tak neurobili, tak bi ich ľudia prestali sledovať a nahradili ich niekím objektívnejším. Iními slovami, spoliehajú sa na silu trhu.

Čo ale keď je ten trh zmanipulovaní? Čo keď sa mainstream dohodne, o čom nebude a čom bude písať a ako? Toto im už znie ako konšpirácia. A tak sa vracajú tam, kde začali. K mainstreamu ako k niečomu, čo má k pravde najbližšie. Napriek evidentním, ľahko dokázateľním klamstvám, ktoré mainstream šíri s ďalekosiahlimi dôsledkami z nich viplívajúcimi.