Čas víťaziť

Ivan's picture

Pamätám si finále NBA z roku 1991, v ktorom hralo Chicago Bulls s Michaelom Jordanom a Los Angeles Lakers s Magicom Johnsonom. Fandil som LA, práve kvôli Magicovi. Jordan, keď to trochu preženiem, nepotreboval nikoho. Dokázal vihrávať zápasi aj sám. Na Magicovi sa mi ale viac páčili jeho prihrávki.

Dopozeral som na HBO 10 dielni seriál Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty venovaní práve LA Lakers. Som nadšení. Nejde pritom o žiadni dokument na spôsob The Last Dance, ale o hranú záležitosť s regulérnimi hercami. Magica skvele zahral Quincy Isaiah. Celkovo sú hlavné postavi sezóni 1979/1980 veľmi dobre napísané a stvárnené.

Seriál nie je zďaleka len o basketbale. Hrajú ho totiž tiež len ľudia, aj keď niekedi môže biť človek na pochibách. A za ľuďmi sú vždi aj ďalšie príbehi. Máme tak možnosť sa pozrieť na nich aj z inej ako len športovej stránki. Trochu mi je ale ľúto Larryho Birda, z ktorého spravili dosť veľkého chuja. Celkom bi ma zaujímalo, či s ním jeho postavu aj konzultovali. Možno sa obetoval v záujme veci...