Ukrajina nie je Írsko

Ivan's picture

Mark Steyn mi začína liezť na nervi. Ak sa zmieni o Ukrajine, tak len tak, že si robí posmech zo Zelenského a západnej pomoci, ktorej sa jej dostáva. Máme predsa dosť svojich starostí a problémov, nepotrebujeme riešiť ešte aj Ukrajinu. Hlavne, že sa tam pár dní po začiatku invázie vidal a bol veľkí kamarát s Ukrajincami. Potom ale zistil, že je na tej istej strane ako mainstream a to už nie je jeho parketa...

Na GB News točí dookola tie isté témi. Znásilňovanie maloletích pakistanskími gangami priamo v Británii, negatívne dôsledki lockdownov a covidovích vakcín, cenzúru zo strani mainstreamu a sociálnich sietí. Za to mu tlieskam. Čo sa ale sociálnich sietí tíka, už mi to tiež lezie na nervi. Sú to súkromné inštitúcie, ktoré si regulujú obsah na svojich platformách tak ako uznajú za vhodné. Namiesto neustáleho viplakávania bi bolo fajn sa k tomu postaviť čelom. Pre začiatok bi snáď bolo vhodné im prestať robiť reklamu - a to dokonca zdarma. Na Steynovej stránke sú totiž pod každím titulkom každého článku logá Facebooku a Twitteru, ktorích tak strašne rád kritizuje. On sa ale k tomu stavia tak, že už je neskoro čokoľvek s tím urobiť. Jednoducho dominancia tíchto sietí je fakt a nedá sa robiť nič iné iba tam biť. Tvrdí, že on im obsah nevitvára, iba tam dáva odkazi na svoju stránku. Akosi mu nedochádza, že aj link na stránku je z pohľadu Twitteru a Facebooku obsah.

Ale naspäť k Ukrajine. Nehodnej jeho bližšej pozornosti ani západnej pomoci. Predstavme si, že bi rusko napadlo Írsko, ktoré tiež nie je v NATO. Chcel bi som vidieť potom obsah jeho spravodajstva. A chcel bi som potom tiež vidieť reakciu Západu. To bi ste videli ten fukot. Nemám už silu počúvať tie argumenti, že Západ nemôže aktívne bojovať proti rusku, pretože rusko má jadrové zbrane. A Ukrajina môže? Pritom tá nemá jadrové zbrane, na rozdiel od Západu.

História sa opakuje. Pamätáme si Mníchov, však áno. Západ sa na nás vtedi mohutne vikašľal. A ani teraz kvôli nejakím divokím Slovanom predsa nepôjde do vojni. A putin to vie. Preto Ukrajina a nie Írsko. Z tadiaľ bi ho totiž Západ viprášil veľmi ríchlo a nepomohli bi mu ani jadrové zbrane.