Celé to je o viere

Ivan's picture

Takže ako je to vlastne s tími covidovími vakcínami? Fungujú, sú bezpečné? Nech sem napíšem čokoľvek - ja ako ich kritik - ich priaznivci mi neuveria ani pol slova...

A sme pri koreni veci. Celé je to o viere. Neuveria preto, lebo mainstream tvrdí niečo iné. Veria mainstreamu. Bezhranične. Pretože veria tomu, že kebi vakcíni nefungovali a neboli bezpečné, tak bi predsa o tom mainstream písal. Bol bi predsa z toho škandál. Pretože mainstream podľa ich vieri je strážca pravdi.

Moja pozícia je presne opačná. Mainstreamu v zásade neverím. Netvrdím, že klame v každej veci, ale nemám najmenší dôvod žrať všetko, čím ma chce nakŕmiť. Prečo bi som mal? Naopak verím tomu, že aj mainstream má svoje záujmi a tie svojimi prostriedkami presadzuje.

Koľko ľudí, toľko chutí. Ti veríš niečomu, ja tomu neverím. Ja verím niečomu, ti tomu neveríš. Nie je problém. Až do momentu, kím ma nezačneš obracať na svoju vieru. Tvrdo a nekompromisne. Neveríš, že vakcína je účinná a bezpečná? Nuž tak budeš pekne sedieť doma.

Ja nemám najmenší problém s tím, keď veríš tomu, že vakcína je účinná a bezpečná. Ak sa chceš očkovať pondelok, stredu a piatok, a medzitím testovať, nech sa páči. Je to tvoje rozhodnutie, do ktorého ma absolútne nič nie je. Kím ma necháš na pokoji, sme kamaráti. Kamaráti prestávame biť vo chvíli, keď ma začneš nútiť robiť to isté.

Takže naspäť k pôvodnej otázke. Fungujú tie vakcíni? Nuž, ak bi fungovali, tak bi zaočkovaní nechitali covid, však áno. Pretože vakcína je presne o tom. Aj sám Joe Biden tvrdil, že zaočkovaní covid nedostane a teda ho ani nebude ďalej šíriť. Táto téza, ktorej možno aj veril, má potom ďalekosiahle dôsledki na všetkích. Ukázala sa ako nepravdivá, čo môže potvrdiť sám Joe Biden. Rovnako tak bi o tom mohol hovoriť Justin Trudeau, ktorí chitil covida - a to nie raz - po neviem koľkích očkovaniach.

Mohli, ale určite tak neurobia. Pretože bi to znamenalo poprieť svoju vieru. A to pravoverní nerobia. A tak budú ďalej s rovním ksichtom tvrdiť, že vakcína je účinná a bezpečná. Kde je mainstream? Prečo ich neroznesie na kopitách, keď je takí neohrození strážca pravdi?

A čo sa ich bezpečnosti tíka akosi nevidím pravidelne zverejňované údaje napríklad o úmrtiach v dôsledku vakcinácie. Vieme, koľko ľudí zomrelo v dôsledku covidu včera. O tom, koľko ľudí zomrelo v dôsledku vakcinácie, ani pol slova. Alebo snáď ide niekto tvrdiť, že v dôsledku vakcinácie nezomrel nikto? Prečo potom britská vláda začala viplácať kompenzácie pozostalím? Kde je mainstream? Prečo o tom nehovorí?

Kľudne mu naďalej verte, ak chcete. Len ma prosím ušetrite dôsledkov vašej vieri.